Zapisy i opłaty

ZAPISY

Serdecznie zapraszamy przez cały rok szkolny. Dzieci są przyjmowane według
kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.

Należy wypełnić Kartę zapisu dziecka z Oświadczeniem,
do pobrania tutaj »
oraz Ankietę informacyjną dla rodziców,
do pobrania tutaj »

Wypełnione formularze prosimy dostarczyć do dyrekcji przedszkola.

Dzieci zapisujące się do przedszkola prosimy o przyniesienie następujących rzeczy:

3- latki:
kapcie, rzeczy na przebranie, jednorazowe chusteczki higieniczne (w pudełku), pieluchy jednorazowe, jednorazowe mokre chusteczki, piżamka, szczoteczka (zamknięta w plastikowym pudełku)+pasta jesienią/wiosną-kalosze, peleryna przeciwdeszczowa, zimą-kombinezon

4-6- latki:
kapcie, rzeczy na przebranie, jednorazowe chusteczki higieniczne (w pudełku), zamknięta w pudełku szczoteczka+pasta do zębów, strój gimnastyczny w materiałowym woreczku (biała bluzka z krótkim rękawem, niebieskie lub czarne krótkie spodenki) jesienią/wiosną-kalosze, peleryna przeciwdeszczowa, dla dziewczynek parasolka , zimą-kombinezon.

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

Opłata pobierana jest za miesiąc z góry do 15 dnia każdego miesiąca i wynosi:

1) dla wychowanka w wieku od 2 lat 6 m-cy do 6 (7) lat: 295 zł opłata stała + 8 zł stawka żywieniowa za każdy dzień pobytu,
u lega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu.

2) dla wychowanka w wieku od 2 lat do 2 lat i 5 m-cy: 687 zł opłata stała
+ 8 zł stawka żywieniowa za każdy dzień pobytu,
ulega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu.

Ze względów organizacyjnych oraz konieczności przygotowania odpowiedniej ilości posiłków Rodzice/Prawni Opiekunowie są zobowiązani do godz. 10.00 powiadomić dyrekcję przedszkola o planowanym późniejszym przybyciu dziecka w danym dniu.

Do przedszkola przyjowane są dzieci od 2 roku życia. Do osiągnięcia 2,5 roku rodzice uiszczają opłatę stałą w wysokości 687 zł + 8 zł stawka żywieniowa za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu, która ulega zwrotowi w sytuacji braku obecności wychowanka.

W ramach opłaty stałej dzieci korzystają z pakietu edukacyjnego realizowanego w obszarach tematycznych obowiązkowych wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz bezpłatnych zajęć dodatkowych wg. harmonogramu.

Przedszkole nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych
z wyposażeniem dziecka.

Wszystkie środki dydaktyczne oprócz książek (pakietów)
na dany rok szkolny sponsoruje Właścicielka Przedszkola.

Rodzice/Prawni Opiekunowie dzieci posiadających
orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
nie ponoszą kosztów opłaty stałej.
Dzieci te zostają objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

We wrześniu obowiązkowa opłata PZU – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci przy podpisaniu umowy. Ubezpieczenie obejmuje ochroną dziecko na terenie naszej placówki, poza nią
(na terenie całego kraju) i za granicą.

Rabat opłaty stałej dla rodzeństwa uczęszczającego do przedszkola:
- 200 zł drugie dziecko, 100 zł trzecie dziecko.

Jak pomóc dziecku zaaklimatyzować się w przedszkolu?

1.Przedszkole to dla Twojego dziecka miejsce codziennego, aktywnego rozwoju.

2.Dziecko będzie czuć się dobrze w miejscu, do którego rodzic ma pełne zaufanie.

3.Jeśli powtarzasz dziecku, że musi być dzielne, a sama/sam nerwowo ściskasz jego dłoń
podczas rozstania,przekazujesz mu informację, że powinno się bać nowego miejsca.
Pamiętaj , że najgorsze co możesz zrobić to płakać wraz z dzieckiem
i niespokojnie obserwować je na tle grupy.

4.Rozmawiaj z innymi rodzicami-każdy z nas ma lub miał podobne obawy i wątpliwości.
W grupie łatwiej je rozwiązać.

5.Koncentruj się na tym, co dla dziecka było przyjemne w ciągu dnia. Płacz podczas rozstania pomiń milczeniem, uściskaj dziecko i życz mu miłej zabawy.

6.Już w okresie wakacyjnym baw się z pociechą w przedszkole- zachowania przepracowane na misiach
  i lalkach pomagają odnaleźć się w grupie rówieśniczej.

7.Każdego dnia rozmawiaj z wychowawcą dziecka-bliski kontakt z nim to gwarancja Twojego spokoju
i pełnej szczerości w sprawie zachowania malucha.

8.Pozwól dziecku przynosić ulubione zabawki, smoczek, pieluszkę itp. Są to "talizmamy", które dają poczucie bezpieczeństwa.

9. Pamiętaj, że dziecko pierwszy raz w przedszkolu czuje się jak Ty w nowym miejscu pracy. Bądź wyrozumiały, wspieraj oraz pozytywnie motywuj!