Wybierz dział:

Zaproszenie do Przedszkola

Serdecznie zapraszamy do Przedszkola Niepublicznego "Aniołek" w Kiełpinie, w którym każde dziecko mile spędzi czas i poczuje się jak w domu, a przede wszystkim bardzo dobrze przygotuje się do przyszłego etapu edukacyjnego w szkole, wzbogacając swoją wiedzę, ucząc się prawidłowych postaw społecznych i moralnych, podnosząc wiarę we własne możliwości i rozwijając liczne zdolności. Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Naszymi zaletami są:

- dobrze wyposażone, kolorowe i przestrzenne sale dydaktyczne, z własną łazienką.

- ogród przedszkolny z atrakcyjnym i bezpiecznym placem zabaw, wyposażony w zestaw ELF, URWIS, STATEK, PLAC ZABAW SK 3 oraz sprężynowce, zachęcające do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie elementy posiadają deklaracje zgodności z krajowymi i europejskimi normami ustanowionymi przez Polski Komitet Normalizacji. Plac zabaw jest ogrodzony. Posiada nawierzchnię poliuretanową typu „sandwich”-elastyczną, bezspoinową, antypoślizgową oraz przepuszczalną dla wody. Ogród przedszkolny dostępny jest jedynie dla wychowanków naszej placówki. Jest stale monitorowany.

- klimatyzowana sala gimnastyczna pełniąca funkcję sali artystycznej, na której odbywają się liczne zajęcia naukowe, konstrukcyjne, teatralne, muzyczno-ruchowe oraz spotkania i warsztaty zarówno dla wychowanków jak i rodziców,

- sala zabaw ruchowych (ze zjeżdżalniami, tunelem, kolorowym basenem z kulkami),

- sala integracji sensorycznej zwana Salą Doświadczania Świata - sprzyjająca stymulacji zmysłów będąca miejscem zabaw i tearpii oraz gabinet logopedy

- doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna

- smaczne i zdrowe posiłki gotowane we własnej, obszernej kuchni prowadzonej zgodnie z HACCP

- realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego podzielonej na obszary: intelektualno-przyrodniczy, intelektualno-matematyczny, plastyczno-konstrukcyjny, kształtowanie sprawności fizycznej, rytmiczno-ruchowy. Dzień rozpoczynamy swobodna zabawą, "kręgiem zmysłów", zabawami śpiewno-ruchowymi oraz ćwiczeniami porannymi. Obszary realizowane zgodnie z "Tygodniowym planem pracy" występują dwukrotnie w ciągu dnia i przeplatane są swobodnymi zabawami dziecka. Odpoczynek poobiedni oparty jest na muzykoterapii (bez wokalu) i "wychowaniu przez czytanie" z zastosowaniem bajek terapeutycznych.

- codzienna nauka języka angielskiego, zającia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, religia, spotkanie z muzyką, wesołe zabawy z j. kaszubskim, zajęcia kulinarne, teatralne, przyrodnicze, comiesięczne zajęcia EduFun o charkterze naukowym i dwa razy w miesiącu ROBO-TECH (zabawy konstrukcyjne z kolcków LEGO), cotygodniowe wizyty teatrów, koncerty zgodone z kalendarzem imprez i wydarzeń w przedszkolu

- placówka także zapewnia liczne wyjazdy i wycieczki, na których dzieci wyposażone są w chustki z logo przedszkola i nr kontaktowym oraz kamizelki odblaskowe, maluszki korzystają tzw. "węża bezpieczeństwa"

- udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej poprzez zajęcia z logopedii, terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej, zajęcia z elementami wczesnego wspomagania rozwoju i rewalidacji, stymulowanie rozwoju dziecka zdolnego i zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla słabszych wychowanków

- wychowankowie posiadający orzeczenie o kształceniu specjalnym nie ponoszą opłaty stałej

- dzieci codziennie wychodzą na dwór, gdzie w sposób niekierowany organizują sobie czas

- przestronna, monitorowana szatania z podgrzewną podłogą i kolorowymi półeczkami umożliwia pozostawienie każdej garderoby naszego malucha

- własna, w pełni profesjonalnie wyposażona kuchnia, w której codziennie powstają smaczne i zdrowe posiłki, samodzielnie komponowane przez dzieci

- placówka znajduje się w spokojnej okolicy, w bliskim sąsiedztwie lasu.

Obiekt jest przestronny, duży, przygotowany dla 225 wychowanków, czynny od poniedziałku do piątku od 6.00 do 18.00.

Serdecznie zapraszamy!