ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KIEŁPINIE

Zapraszamy do fotorelacji w naszej galerii.
Również w Kiełpinie obchodzono Nardodowy Dzień Niepodległości. 12.11.2017, czyli dzień po oficjalnej dacie Święta, o g. 11:00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła, odbyła się uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz ks. dr Arkadiusz Okroj. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił p. Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z małżonką. Obecna była także właścicielka Przedszkola Aniołek w Kiełpinie p. Prezes Krystyna Wrońska, jak i Sołtys Sołectwa Kiełpino, p. Mirosław Paczoska, por. ZPRP. Inicjatorem wydarzenia był Związek Piłsudczyków RP Okręg Kaszubsko-Pomorski, który uświetnił przebieg, obecnością umundurowanych piłsudczyków oraz pocztu sztandarowego. Do współpracy włączyły się niezawodne harcerki, ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, z 1 Kartuskiej Drużyny Harcerek Ostoja im. bł. Anieli Salawy, które wzięły na siebie trud, zbiórki datków do puszek, na budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kartuzach. Jednak największe wrażenie na wszystkich obecnych, zrobił wzruszający i piękny występ patriotyczny, dzieci z Przedszkola Aniołek w Kiełpinie, pod kierownictwem p. Dyrektor Joanny Kaizer-Prondzinskiej, ppor. ZPRP, która jednocześnie koordynowała całość uroczystości. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania i gratulacje, zarówno dla grona pedagogicznego, jak i rodziców. Wszyscy zaangażowani w przedsięwzięcie, są zgodni, że za rok w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w kolejnych latach, należy kontynuować niniejszą inicjatywę. Jednocześnie Zarząd Okregu Kaszubsko-Pomorskiego ZPRP wraz z proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego i NMP Królowej Polski w Somoninie, ks. Piotrem Kardas, zaprasza z tej samej Okazji, na Mszę Św. w Intencji Ojczyzny, już w przyszłą niedzielę, tj. 19.11.2017 o g.11:15. Jednocześnie zachęcamy do wsparcia budowy pomnika Marszałka w Kartuzach.

Nazwa odbiorcy: ZWIĄZEK PIŁSUDCZYKÓW RP TOWARZYSTWO PAMIĘCI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO ODDZIAŁ KASZUBSKO-POMORSKI W KARTUZACH

Tytułem: „Wpłata na budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kartuzach”

Dziękuję i pozdrawiam,
Tomasz Kocent